Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Indeks: nayy-o4x16

YAKY 4x16 mm2 NAYY-O-RM Kabel ziemny aluminiowy, KABEL ENERGETYCZNY

Kabel elektroenergetyczny o żyłach aluminiowych (A) o izolacji polwinitowej (Y) z powłoką wypełniającą na ośrodku i powłoce polwinitowej (Y), z żyłą ochronną (J) lub bez żyły ochronnej (O). Produkt tniemy na metry. Przy większych zamówieniach proszę o kontakt telefoniczny 577633622, dobierzemy odpowiedni transport.

Cena 11,07 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: yakxs-4x16

Marka: ELEKTROKABEL

Kabel energetyczny aluminiowy YAKXS 4x16 0,6/1kV

Kabel elektroenergetyczny (K) niskiego napięcia, z żyłami aluminiowymi (A), o izolacji z polietylenu usieciowanego (XS), o powłoce polwinitowej (Y), z żyłą ochronną (żo) lub bez.Produkt tniemy na metry.Przy większych zamówieniach proszę o kontakt telefoniczny 577633622, dobierzemy odpowiedni transport.

Cena 17,99 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery
Optymalizatory

Optymalizatory

Co to jest optymalizator mocy?

Optymalizator mocy to przetwornica DC/DC montowana przy panelach pv. Ma na celu uzyskać chwilową maksymalną moc z przyłączonego panela. Monitoruje pracę poszczególnego modułu fotowoltaicznego. Wyłącza panel i obniża napięcie podczas awarii.

W jakim celu stosuje się optymalizatory mocy?

Optymalizatory mocy stosuje się, aby osiągnąć wyższe uzyski z instalacji fotowoltaicznej. Urządzenie, wyszukując punkt mocy maksymalnej danego panela, dopasowuje jego pracę, do całego łańcucha, eliminując niedopasowanie prądowo-napięciowe, tym samy zwiększając moc układu. Dzięki optymalizatorom każdy panel pv pracuje w sposób najbardziej optymalnych dla siebie.

W jakich warunkach optymalizatory sprawdzają się najlepiej?

Optymalizatory sprawdzają się w miejscach, gdzie występuje długotrwałe zacienienie – wysokie drzewa w pobliżu instalacji, wiele jaskółek, kominów na dachu. Będzie dobrym rozwiązaniem,  na dachach wielospadowych, ponieważ umożliwia łączenie paneli w dłuższe stringi, co znacząco ułatwia optymalne rozłożenie i połączenie modułów pv. Optymalizator eliminuje problem zróżnicowanej ekspozycji. 

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku